پرش لینک ها

کرونا و از بین بردن آن توسط UVC

COVID 19 (بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹) بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید SARS-COV-2 می باشد که عامل شیوع ویروسی است که منجر به یک بیماری همه گیر جهانی شده است. سیستم بهداشت عمومی و اقتصاد در سراسر جهان توسط این ویروس ویران شده اند و بسیاری از مردم این سوال را مطرح می کنند که آیا تابش UV، کووید را از بین میبرد؟ از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱، این بیماری همه گیر با نوع جدید Omicron و مجموع مرگ و میر ۵٫۴۳۹٫۸۹۵ در سراسر جهان افزایش یافته است.

     ما مجموعه ای از چندین مطالعه را گردآوری کرده ایم که اثر بخشی اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن کووید-۱۹ را نشان می دهد. اگرچه طبق گفته سازمان غذا و دارو (FDA) از فوریه ۲۰۲۱، تعداد محدودی از داده های منتشر شده شامل دوز، طول موج و مدت زمان مورد نیاز برای از بین بردن SARS-COV-2 که عامل COVID-19 است، وجود دارد.

UV
نوعی از لامپ های UVC موثر در کشتن کووید

     اشعه ماوراء بنفش (UV) نوعی از پرتو فرابنفش است که از خورشید تابش می شود. انرژی این اشعه از X-Ray و گاما کمتر است و از نور مرئی و امواج رادیویی بیشتر است. نور خورشید پروهای UV طبیعی را در ۳ طیف گسترده ساطع میکند. UV-A,UV-B و UV-C. افراد می‌توانند در معرض اشعه های UVA و UVB ناشی از نور طبیعی خورشید قرار بگیرند، اگرچه بیشتر اشعه های طبیعی UVC توسط لایه اوزون جذب می شوند.

     نور UVC در لامپ‌های میکروب‌کش UVC ساخته دست بشر تکثیر می‌شود، که ثابت شده است بسیاری از ویروس‌ها و باکتری‌ها از جمله بتا کرونا را از بین می‌برد. SARS-CoV-2 در خانواده کرونا ویروس بتا مشابه MERS (سندرم تنفسی خاورمیانه) و SARS (سندرم تنفسی حاد شدید) است. نور UVC در ریشه کنی مرس و سارس موثر است و مطالعات اخیر نشان می دهد که لامپ های UVC نیز به طور مشابه در کشتن ویروس SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 می شود، موثر هستند.

آیا نور UV کووید موجود در مایعات را از بین می برد؟

     اشعه ماوراء بنفش یک ضدعفونی کننده و استریل کننده موثر است که ثابت شده است که ویروس ها را در آب، روی سطوح و هوا از بین می برد. نور UVC با آسیب رساندن به اسیدهای نوکلئیک سلول‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها را به طور موثری غیرفعال می‌کند و آنها را قادر به تکثیر نمی‌کند. سلول غیرفعال شده ای که قادر به تکثیر نیست بی ضرر در نظر گرفته می شود و قادر به گسترش بیماری بیشتر نیست. طبق یک مطالعه اخیر در مجله آمریکایی کنترل عفونت (AJIC)، تاثیر نور UVC در کشتن ویروس SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 در مایعات می شود، ثابت شده است. زیرا SARS-CoV-2 به شدت در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش حساس است.

     لامپ های UVC بعنوان یکی از تکنیک های ضدعفونی کننده آب مورد استفاده قرار میگیرند. مانند تصفیه خانه های فاضلاب، استخر و آب گرم و …

کووید موجود در آب
آیا نور UV کووید موجود در سطوح را از بین می برد؟
آزمایشگاه
درآزمایشگاه ها و تمامی سطوح:
     لامپ های میکروب کش UVC به عنوان روشی موثر در کشتن SARS-COV-2 روی سطوح شناخته شده است و مطالعات انجام شده توسط AJIC نشان میدهد که این روش در کشتن ویروس روی سطوح آزمایشگاه تاثیر ۹۹٫۷ درصدی دارد. برای دستیابی به این میزان کارایی بالا برای ضدعفونی، سطوح باید تمیز باشند و در معرض مستقیم تابش این اشعه قرار گیرند.
بیمارستان ها
در بیمارستان ها و مراکز درمانی:
     بسیاری از بیمارستان ها و مراکز پزشکی ضدعفونی با نور UVC را به برنامه تمیز کردن منظم خود اضافه کرده اند. ضدعفونی با نور UVC به استریل نگه داشتن اتاق‌های بیمارستان، اتاق‌های جراحی، تجهیزات جراحی و پزشکی و از بین بردن باکتری‌های مضر، از جمله برخی ابر میکروب‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک کمک می‌کند.
دستگاه ضد عفونی کننده
لامپ های UVC برای ضد عفونی رستوران ها:
     ضدعفونی توسط UVC به رستوران های خصوصی کمک کرد تا به فعالیت خود برگشته و کارکنان و مشتریان خود را حفظ کنند. لامپ های UVC در فضاهای مختلفی از رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند. مانند ضدعفونی کردن سطوح آشپزخانه و جلوگیری از تجمع چربی در فن ها و هواکش ها. (با فواید فراوان لامپ های UV برای رستوران ها آشنا شوید.)
دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح
لامپ های میکروب کش UVC:
     لامپ های UVC برای تابش نور در محدوده UVC تولید شده اند و تاثیر به سزایی در کشتن ویروس ها و باکتری ها دارند. این لامپ ها به عنوان لامپ های میکروب کش استاندارد در محدوده تابش ۲۵۴nm طراحی و تولید شده اند. این در حالی است که لامپ های UVC می توانند باعث آسیب های شدید به پوست و چشم انسان شوند. برخی از لامپ های میکروب کش در بازه طول موج ۲۰۷nm-222nm طراحی شده اند به نام Far-UVC که در کشتن ویروس ها و باکتری ها موثر است و خطر کمتری نسبت به لامپ های UVC برای پوست و چشم دارد.
آیا نور UV کووید موجود در هوا را از بین می برد؟
لامپ های میکروب کش UVC:
     بسیاری از دانشمندان بر این باورند که ذرات معلق در هوا یکی از رایج ترین روش های انتقال ویروس SARS-COV-2 هستند. بنابراین استریل و ضدعفونی کردن هوا در فضاهای سر بسته به محافظت از افراد در برابر ابتلا به بیماری COVID-19 کمک می کند. لامپ های UVC در HVAC یک روش موثر برای استریل کردن هوا هستند و در بسیاری از سیستم های تصفیه هوای تجاری، صنعتی و مسکونی استفاده می شود.
هوای پاک

     طبق نتیجه گیری از مطالعه اخیر منتشر شده در Scientific Reports، نور UVC در کشتن ویروس‌های کرونای انسانی از جمله ویروس‌هایی که باعث سرماخوردگی معمولی و ویروس SARS-CoV-2 می‌شوند، موثر است. بر اساس آنچه که ما در مورد نور ماوراء بنفش، به ویژه اشعه ماوراء بنفش ساطع شده در محدوده UVC می دانیم، بسیاری از مطالعات نشان می دهند که نور UV ممکن است به عنوان یک ابزار ارزشمند برای از بین بردن ویروس SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 موجود در مایعات و سطوح و هوا استفاده شود. نور Far-UVC ممکن است انتخاب خوبی برای برخی از کاربردهای ضدعفونی با خطرات سلامتی کمتر هنگام قرار گیری انسان در معرض اشعه، باشد.

لامپ های UVC با کیفیت که ویروس ها را از بین می برند.

     منابع نوری در سطح بین المللی به عنوان یک تامین کننده پیشرو لامپ های میکروب کش UVC با کیفیت بالا شناخته شده است که ثابت شده است بسیاری از ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد، توسط یک کارخانه مدرن شیشه ای در اروپا و چندین شرکت شریک ارزشمند که خدمات مهندسی سفارشی را ارائه می دهند. شما می توانید لامپ های ضد عفونی کننده UV با کاربردهای بسیاری در سراسر جهان برای استریل کردن آب، هوا و سطوح بیابید.

     مهندسان ما دانش فنی عمیقی در مورد تابش UV و طراحی لامپ با تعهد به بهبود مستمر از طریق تحقیق و توسعه. دارند. ما راه حل های نمونه اولیه را با توسعه سریع، مهندسی سفارشی برای برآورده کردن مشخصات خاص و منحصر به فرد شما و راه حل های اختصاصی برای شما ارائه می دهیم که آگاهی از برند شما را افزایش می دهد.

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
Home
Account
Cart
Search