پرش لینک ها

استاندارد EMC چیست؟

EMC  یا همان ELECTROMAGMETIC COMPATIBILITY به معنی بررسی انتشار یا دریافت انرژی الکترومغناطیسی که منجر به ایجاد اثرات ناخواسته میشود،می باشد.

امروزه بسیار مشاهده میکنیم که روی وسایل برقی مختلف استانداردهای گوناگونی دیده میشود که باعث شده تا خاطر کاربران در هنگام کار با آن جمع شده و نگرانی نداشته  باشند.

یکی از استانداردها، استاندارد EMC یا همان سازگاری الکترومغناطیسی می باشد که در وسایل برقی به ویژه وسایل برقی صنعتی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

این استاندارد هنگامی که سوالات مختلفی مانند: امنیت جانی افراد در هنگام کار با وسایل برقی چگونه تامین میشود یا اینکه چگونه از آسیب دستگاه های برقی و رادیویی در مجاورت همدیگر جلوگیری کنیم؟ و ….. شکل گرفت، بوجود آمد.

دستگاه های مختلف برقی و رادیویی به دلیل امواج مغناطیسی که از خود در هنگام کارکردن ساطع می کنند ممکن است باعث خراجی و آسیب و یا ضررهای جانی و مالی بسیاری شوند که EMC این موضوع را برطرف می کند.

EMC در مورد دستگاه دو وجه دارد:

  1. دستگاه نباید سطحی از اختلالات الکترومغناطیسی از خود ساطع کند که بر سرویس های رادیویی و سایر دستگاه ها تاثیر بگذارد.
  2. دستگاه باید در برابر اختلالات الکترومغناطیسی محیط، ایمنی کافی داشته باشد تا در برابر این اختلالات تاثیر نامطلبوب نپذیرد.

بطور کلی میتوان گفت:

سازگاری الکترومغناطیسی یا همان EMC تضمین میکند که تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی با الزامات قانونی قابل اجرا، مطابقت دارد.

بنابراین در عملکردهای عادی تجهیزات تداخل ایجاد نمیکند و در محیط الکترومغناطیسی به کار خود ادامه میدهد.

و حالا مفتخریم که توانسته ایم این استاندارد را برای رفع نگرانی و آرامش خاطر شما عزیزان دریافت کنیم. 

                                        شرکت مهندسی طب و صنعت مَهند (مون لایت)

استاندارد EMC چیست
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
Home
Account
Cart
Search